با سرعت گیری زندگی های شهرنشینی، جابجایی بیشتر مردم، کوچکتر شدن خانواده ها و علی الخصوص نیاز به اقتصادی تر شدن زندگی ها، مبلمان سبک و قابل حمل راهکاری جدید می باشد که توسط تولیدکننده های بزرگی مثل IKEA سالهاست که در دنیا تولید می شود و از طرف قشر متوسط جامعه با اقبال فراوانی روبرو شده است. با این وجود، خصوصا در بازار ایران، محصولات بی کیفیت ( داخلی و خارجی) از نظر طراحی سازه ای، ساخت، سهولت نصب و همچنین از نظر زیبایی ظاهری، جایگاه و مقبولیت این محصولات مفید را تنزل داده اند.

با توجه به اینکه مدیران اشکاف سال ها در حرفه معماری و دکوراسیون داخلی در ایران و استرالیا فعالیت داشته اند و با محصولات مختلف خوب و بد سر وکار داشته اند، همواره مشاهده کرده اند که چگونه با کمی ابداع و خلاقیت در طراحی کالا می توان محصولی زیبا، بادوام و در عین حال اقتصادی تولید کرد.

کمدهای اشکاف
کمدهای اشکاف

طراحی کمدهای تاشو اشکاف و روش نصب آن کاملا منحصر به فرد بوده و هیچ نمونه دقیقا مشابهی در دنیا ندارد. مهندسین مجموعه اشکاف، پس از مطالعه نمونه های داخلی و خارجی، و سعی و خطاهای فراوان، نسل جدیدی از کمدهای تاشو به بازار عرضه کرده اند که توانسته معایب و ضعف های سازه ای کمدهای موجود را مرتفع و از نظر طراحی ارتقاع قابل ملاحظه ای به آن دهد.

بزرگترین ضعفی که در کمدهای موجود در بازار ایران وجود دارد و تقریبا همه تولید کنندگان از همان الگو پیروی می کنند، استفاده از لوله های پلاستیکی یا فلزی چهار طرفه برای اتصالات افقی کمد به ستون ها می باشد که معمولا پس از زمان کوتاهی متلاشی و کمد کاربرد خود را از دست می دهد.

درطراحی هوشمندانه کمدهای اشکاف، اتصالات افقی به ستون ها بصورت کام و زبانه و فلزی با رنگ کوره ای می باشد و امکان شکستن و یا تغییر شکل در آن وجود ندارد. بدلیل این سازه هوشمندانه می باشد که سقف و طبقات کمدهای اشکاف تا ۲۰ کیلوگرم تحمل وزن دارند.

از دیگر خصوصیات کمدهای اشکاف که در هیچ یک از تولیدات داخلی دیده نمی شود، استفاده از فیبر مستحکم به جای طبقات پارچه ای در سقف، کف و طبقات می باشد. طبقات فیبری با سازه انحصاری اشکاف، علاوه بر اینکه تا ۲۰ کیلوگرم تحمل بار دارند، به مانند یک کمد چوبی سطحی صاف و صلب بوجود می اورد.
کمدهای اشکاف دارای پایه های ۱۰ سانتیمتری با طراحی زیبا به شکل منحنی می باشند که به مصرف کننده امکان تمیزکردن زیر کمدها را می دهد. در نمونه های دیگر موجود در بازار، کف کمد به زمین چسبیده و باعث جمع شدن گردوخاک دور کمد می شود.

کمدهای تاشو محبوبترین محصول از نگاه مشتریان